Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
AFRIKA KORPS 1941-42
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Czw 22 Lut, 2007   

Bo te piramidy to Chata Morgana.

Bez przesady, zmazać piramidy albo domalować Napoleona.
Poza tym ten tank po prawej powinien mieć wieżę obróconą w swoją lewą stronę, inaczej mógłby postrzelić tego, co z przodu.
Poza tymi szczegółami (istotnymi) ładne to.

DN
Szeregowy

nie wiem co w tej okładce jest niehistorycznego, czołgi niemieckie maja za plecami piramidy bo sie wycofuja 8) a piramidy widac bo to fatamorgana :D

m_kowal
Porucznik

Mi sie okladka podba - jest dynamiczna, tematyczna (widac piramidy i piasek) i robi dobre wrzaenie marketingowe
Ostatnio zmieniony przez m_kowal Czw 22 Lut, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

Grzegorz
Chorąży

wujaw napisał/a:
Ja myślę, że chodzi o to, że podobnie jak dziś względy bezpieczeństwa nakazywały zwiedzac zabytki w Egipcie w asyście ochrony.Obecnie rząd egipski organizuje konwoje dla przejazdów turystycznych, wtedy nie można było na to liczyc, więc trudna rada : kto chciał miec fotkę spod piramidy musiał pojechac czołgiem. :wink:

Znajoc mozliwosci mobilnosci nacji tamtych rejonow Świata to z pewnoscia takim czogiem podrozuje 5x wiecej osob niz to zakladala fabryka :lol:

Gość

Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

A może by...
Może rozmazać nieco owe piramidy, zrobić faktyucznie z tego fata morganę (a nie real, jak jest na malunku).
I wtedy mamy przenośnię: miraż egipskich piramid oddala się Niemcom coraz bardziej.

m_kowal
Porucznik

Wysłany: Śro 07 Mar, 2007   

hehe, pomysl dobry a interpretacja jeszcze lepsza :lol:

clown
Sierżant

Wysłany: Pon 19 Mar, 2007   

Taką mam sugestię w temacie "wyrównywania" szans - pomysł co prawda nie nowy ale warto byłoby się nad nim zastanowić. Otóż dla każdej alianckiej dywizji na początku każdego etapu rzucałoby sie kością dla ustalenia czy może sie ona w danym etapie poruszać. Byłoby to odzwierciedlenie "wielonarodowości" jednostek alianckich i w związku z tym różnej interpretacji rozkazów, ewentualnie jakichś okresowych problemów z zaopatrzeniem. Pomysł jest zaczerpnięty z gry "Tannenberg 1914" i bardzo fajnie zdał w tej grze egzamin.

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Wto 20 Mar, 2007   

Czyli aktywacja poszczególnych jednostek. Na pewno ciekawe rozwiązanie. Ale w systemie o tak dużej dynamice walk (3etapy per dzień) mogłoby być to zbyt drastyczne, przynajmniej tak mi się wydaje. Albo może zamiast zakazu całkowitego ruchu, częściowe jego ograniczenie, np 1/2PR, 1/3 ( w końcu kiedyś te rozkazy dochodziły :) )

clown
Sierżant

Oczywiście to tylko sugestia wyjściowa do dyskusji. Może być częściowe ograniczenie ruchu, jak najbardziej ale trzeba to sprawdzić w praktyce. Wg mnie jest to jedyne rozsądne rozwiązanie bo kombinacje z siłami jednostek "odrealnią" rozgrywkę

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Weźmy skrajny przypadek:
1 DPD pod Arnhem nie rusza sie prze pierwsze 3 etapy bo tak wypadło na kostkach
i XXX KA też, no to będziemy mieli ciekawą grę :)

Mardok
Chorąży

Nie no chyba przesadzamy z wielonarodowością. Na odprawę jechali dowodcy dywizji, pulków (jesli sie nie myle to hinduskie dywizje mialby bryryjskich dowodców). Nie wazne czy to hinduska, nowozelandzka, australijska, polska dywzja; kazdy mowil po angielsku, wiec chyba przesadzamy z tymi ograniczeniami. co najwyzej polakom dać wiekszą wolę bicia Niemca :D

clown
Sierżant

WZ--->ale Arnhem to inna gra :)
Poza tym zwróćcie uwagę na to co napisał Grohmann - można ograniczyć możliwości poruszania się poszczególnych jednostek do 1/3 czy 1/2 pkt ruchu. Poza tym można byłoby wprowadzić zakaz uczestnictwa w ataku jednostek z różnych dywizji (a nie korpusów).
Generalnie chodzi mi o negatywne doświadczenia ze scenariusza "Crusader" w Szczurach Pustyni - była to gra do jednej bramki i nawet mistrzowskie granie Niemcami nie prowadziło do wygranej.

Bernard
St. sierżant

Wysłany: Wto 17 Kwi, 2007   Re: AFRIKA KORPS 1941-42

WZ napisał/a:

Scenariusze:
1 Atak Rommla
2 Battleaxe
3 Crusader

480 żetonów

A scenariusza Gazzala nie będzie?

PS. Swego czasu zagrywałem się w "Szczury Pustyni" coś czuję, że nowa edycja gry wróci mi ochotę na trochę piasku pustyni :)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 17 Kwi, 2007   

Atak Rommla = Gazzala

Bernard
St. sierżant

WZ napisał/a:
Atak Rommla = Gazzala

Ten scenariusz obejmuje atak z kwietnia/maja 1941, czy z maja/czerwca 1942?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Z maja 1942
Jest bardzo dużo żetonów w samej grze
W 1941 to jeszcze była 5 Dywizja Lekka póxniej przemianowana na 21 DPanc (jeśli mnie pamięć nei myli) i ta ostatnia występuje w grze - jeste silniejsza sprzętowo. Scenariusze od roku 1941 jeśli nei zmieszczą się "żetonowo" w AFRIKA KORPS będą publikowane w TiS na bieżąco. Ale staramy się by wszystko się zmieściło

Barglad
Plutonowy

Wysłany: Śro 18 Kwi, 2007   

Mam nadzieję, że moje ulubione scenariusze ze Szczurów Pustyni czyli druga część operacji Compass oraz atak Rommla z 04.1941 znajdą się w wersji podstawowej lub jako rozszerzenie w TiSie.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Postaram się umioeścić 3-4 scenariusze
A TiSach nie ma już żadnych ograniczeń ilściowych. A na tym kawałku działo się dużo dużo.
Choćby taka operacja BATTLEAXE

Bernard
St. sierżant

Jakie sygnatury czogłów będą miały żetony niemieckich batalionów pancernych?

W "Szczurach Pustyni" były Pzkpfw IV z armatą długolufową (wersja od F2). Ta sygnaturka pasowała jedynie do ostatniego 5 scenariusza Gazalla.

Sugerowałbm teraz Pzkpfw IV z armatą krutkolufową, lub Pzkpfw III.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

będa Pz II III i IV, wszystko prawie z krótką lufą
Ni esądze by już po d Gazaalą były F2, ale na razie robimy struktury

Odpowiedz do tematu