Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Galicja z Dragon Hobby 2`00
Autor Wiadomość
rom_mel
St. szeregowy

Wysłany: Wto 25 Sty, 2005   Galicja z Dragon Hobby 2`00

Mam pytaniko gdzie umieścić X korpus Austryjacki??

bo jakoś nie mogiem sie skapnąć co znim zrobić :P

Z encyklopedii XXII wieku:
Hitler Adolf - drobny tyran epoki stalinowskiej.

Gość

Wysłany: Wto 25 Sty, 2005   Re: Galicja z Dragon Hobby 2`00

rom_mel napisał/a:
Mam pytaniko gdzie umieścić X korpus Austryjacki??

bo jakoś nie mogiem sie skapnąć co znim zrobić :P

Wg moich informacji X KA z Przemyśla wraz z przynależną mu 10 Marszbrygadą zaczyna grę w Leżajsku.

rom_mel
St. szeregowy

Wysłany: Wto 25 Sty, 2005   

dzieki, to jest szybka i konkretna odpowiedź :>

Z encyklopedii XXII wieku:
Hitler Adolf - drobny tyran epoki stalinowskiej.

Gość

Wysłany: Wto 25 Sty, 2005   

rom_mel napisał/a:
dzieki, to jest szybka i konkretna odpowiedź :>

Miło mi. :D

Gość

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2005   

Swoją drogą w Galicji z Dragona źle rozpisano ustawienie początkowe austro-węgierskiej 4 armii.

To jest stan na dużo później, jak na 20 sierpnia (jeszcze 22 sierpnia armia koncentrowała się w rejonie Jarosław-Radymno-Przemyśl).

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Pią 28 Paź, 2005   

Wydaje mi się, że ten temat jest najlepszy do zadania tego pytania. Otóż: swoją przygodę z grami strategicznymi przerwałem parę lat temu, gdy przestał ukazywać się Dragon. Jako że jednym z moich ulubionych okresów w grach strategicznych jest I wojna światowa, mocno ubolewałem nad tym, że nie będzie kontynuacji Galicji 1914 - chodziło o walki "poniżej" wydanej gry, czyli Przemyśl, itd. Czy może ktoś mi przybliżyć co się działo (i dzieje, jak widzę po liczbie tematów na forum) w tym temacie po 2000r.?

Gość

pablo8019 napisał/a:
Wydaje mi się, że ten temat jest najlepszy do zadania tego pytania. Otóż: swoją przygodę z grami strategicznymi przerwałem parę lat temu, gdy przestał ukazywać się Dragon. Jako że jednym z moich ulubionych okresów w grach strategicznych jest I wojna światowa, mocno ubolewałem nad tym, że nie będzie kontynuacji Galicji 1914 - chodziło o walki "poniżej" wydanej gry, czyli Przemyśl, itd. Czy może ktoś mi przybliżyć co się działo (i dzieje, jak widzę po liczbie tematów na forum) w tym temacie po 2000r.?

Nic się nie działo - Dragon padł.
ja się wyprodukowałem i jest całośc zmagań w Galicji od sierpnia do września 1914.

pablo8019
Podporucznik

Tzn. jest gdzieś dostępna dalsza część dragonowskiej "Galicji 1914"?

Gość

pablo8019 napisał/a:
Tzn. jest gdzieś dostępna dalsza część dragonowskiej "Galicji 1914"?

Nie ma niczego takiego.
Dostępny jest plik i moduł CB, ale z moją grą o tej samej nazwie, obejmującą działania od Lublina po Karpaty oraz od Tarnowa po Zbrucz.
Do ściągnięcia ze strony TiS (pliki do pobrania/Cyberboard.

slowik
Major

Cytat:
Jako że jednym z moich ulubionych okresów w grach strategicznych jest I wojna światowa...

swietnie, bo takich jest niewielu.

Gość

slowik napisał/a:
Cytat:
Jako że jednym z moich ulubionych okresów w grach strategicznych jest I wojna światowa...

swietnie, bo takich jest niewielu.

W końcu jeden z naszych - szkoda że na manewrach nie grał z nami.

Da się to nadrobić.

pablo8019
Podporucznik

Mam nadzieję :wink: A wynika to z tego, że (wspominam już to chyba któryś raz) przez parę lat nie grałem w strategiczne planszówki i nie byłem na bieżąco z tym gdzie, kiedy i w co grają. Dopiero powoli "rozpoznaję teren"...

wujaw
Podporucznik

Wysłany: Wto 24 Sty, 2006   

Coś malutko o Galicji z Dragona.Jestem mało zorientowany w historii tej bitwy,ale istnienie mapy i żetonów to kapitał nie do pogardzenia dla miłośników epoki(ostatnio znalazłem w moich zasobach).Kolega mnie o tę grę zagadnął,może zagramy.Mam więc grzeczną sugestię,aby zacny ekspert epoki naświetlił co zrobić,żeby w miarę historycznie w Galicję zagrać.Niestety nie mam ani wiedzy,ani żródeł.

pablo8019
Podporucznik

Tło historyczne było np. dość szczegółowo (to i tak mało powiedziane)nakreślone w tymże Dragonie, do którego była dołączona gra...

wujaw
Podporucznik

Chodziło mi bardziej o urealnienie ustawienia,składu armii,celów operacyjnych w przepisach.Innymi słowy o niezbędne modyfikacje.

Gość

Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

wujaw napisał/a:
Chodziło mi bardziej o urealnienie ustawienia,składu armii,celów operacyjnych w przepisach.Innymi słowy o niezbędne modyfikacje.

Czyżbym miał strzelić wykład?
:wink:

wujaw
Podporucznik

Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

Prośba była bardziej prozaiczna,nie śmiałem oczekiwać wielkich poświęceń.Chciałbym wiedzieć jakie poprawki wprowadzić,żeby gra nabrała smaku i realizmu.Tak więc,czy rozstawienie należy zmienić,jakie są zasięgi dowodzenia i jak wyłonić zwycięzcę? :oops:

Gość

Wysłany: Śro 15 Lut, 2006   

wujaw napisał/a:
Prośba była bardziej prozaiczna,nie śmiałem oczekiwać wielkich poświęceń.Chciałbym wiedzieć jakie poprawki wprowadzić,żeby gra nabrała smaku i realizmu.Tak więc,czy rozstawienie należy zmienić,jakie są zasięgi dowodzenia i jak wyłonić zwycięzcę? :oops:

Obiecuję, że dzisiaj wieczorem postaram się coś napisać, zwłaszcza na temat ustawienia.

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Wto 15 Cze, 2010   

Trochę odkurzam ten temat, ale mam pytanie bezpośrednio związane z tym numerem DH. Zamieszczony był w nim obszerny artykuł dotyczący bitew pod Kraśnikiem i Komarowem w roku 1914 autorstwa p. Jacka Domańskiego i chciałbym się dowiedzieć - o ile ktokolwiek widział, ktokolwiek wie (może WZ) - z jakich źródeł autor korzystał podczas pisania tegoż artykułu? Najprościej byłoby go spytać samemu, ale kontaktu żadnego nie mam...

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Wto 15 Lut, 2011   

Przepraszam bardzo co oznacza skrót FuSach

Odpowiedz do tematu