Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Guardia] Wakacje i gry

Czy planując urlop/wakacje wybrałbyś miejscowość turystyczną z możliwością rozgrywania w niej gier strategicznych?
tak
75%
 75%  [ 25 ]
tak, jeśli było by to miejsce historyczne
0%
 0%  [ 0 ]
nie
6%
 6%  [ 2 ]
nie łączę wypoczynku z grami
9%
 9%  [ 3 ]
nie wiem
9%
 9%  [ 3 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
dbj
Kapitan *

Wysłany: Czw 22 Lip, 2004   

w piątek na pierwszy ogień idzie Tannenberg, myślimy, że od godz. 13-14 jak tylko pojawi się Zulu.

Kosynier
Kapitan *

W tych godzinach będę jeszcze w Warszawie, więc niestety ale nie uda się pojawić w piątek pod Tannebergiem :( Będe dopiero wieczorkiem, niestety praca mnie zatrzymała.
Przeczytałem instrukcję i rzeczywiście zasady nie należą do najłatwiejszych, bardzo ciekawy jst pomysł z wytrzymałością. Tylko po lekturze instrukcji ta gra zaczyna mnie się podobać, ciekawe jak będzie po bojach z kapitanem Zulu :)

Panzer
Chorąży

Nazwa Zulusa dla imprezy jest bardzo na miejscu,proponuję ją przyjąć za oficjalną.
Gram z kumplem w Piotrków,czy ktoś bez przydziału chce w Muszynie na Szosie Piotrkowskiej poszaleć?
P.S.Pozdrawiam
będziemy o nich pamiętać zawsze,
gdy słońce wstaje i gdy zachodzi"
O Żołnierzach II Wojny Światowej

Gość

bedzie Panowie problem:

jest czwartek, 22.00 a ja mam 38,5 stopnia.
Raczej oczekujcie mnie w sobotę.

No chyba, żeby..... :cry: :cry: :cry:

Pablo2
Kadet

Wysłany: Pią 23 Lip, 2004   

To cios dla państw centralnych. No, ale po C-K armii można się było spodziewać kłopotów obiektywnych ;-)
A tak poważnie to sie nie obraź na tekst powyżej. Każdemu mogło sie zdarzyć. My obecni w Muszynie przyjmujemy tą strate z bólem ale i z godnością. Życzymy również szybkiego powrotu do sprawnosci z 1914. Czy juz w sobotę??
Pozdrowienia.

Kosynier
Kapitan *

Niech pan kapitan się wykuruje i przyjedzie przeczytałem zasady i bardzo chciałbym zagrać w Tanneberg, po samej lekturze przepisów gra wydaje się być bardzo interesująca, zapewne wiele bym sie nauczył przy rozgrywce z Zulusem.

dbj
Kapitan *

Już jesteśmy niemal w komplecie, czekamy jeszcze na Panzera, Kosyniera i Zulu, temu ostatniemu życząc rychłego powrotu do zdrowia.
Ostateczny skłąd powinien zamknąć się liczbą 13 uczestników.

Oczywiście każdy jest mile widziany, wystarczy przyjechać do Muszyny.
Zainteresowaniem cieszą się:
Tannenberg, Wrzesień, Waterloo, Budapeszt.

Panzer
Chorąży

Wysłany: Nie 25 Lip, 2004   

Uchhh,wrociłem z Muszyny.Impeza była cholernie,ale to cholernie udana!!Na pierwszy ogień poszedł Wrzesień-Front Północny (moja A."Pomorze" zakończyła grę powstrzymując szkopów na linii Wisla-Drwęca 8 IX-zakończenie rozgrywek :wink: )Mialem przeciwko sobie 12 dywizji,potem kilka odeszło).Moja armia kończyla grę w sile 4 mocnych (pełnych) DP.Dowodziłem także LOW,ale na skutek dziecinnego błędu została ona odcięta od zaopatrzenia i rozbita,8 IX walczyly już tylko resztki,ktore wyrwały się z okrążenia.
Równocześnie z Wrześniem rozpoczeto grę w Waterloo-Francuzi zaszaleli na całego :wink: .Po zakończeniu rozgrywek wrześniowych i w Waterloo (ostatnie godziny 24 VII) przystąpiono do krwawych walk pod Arnhem i Budapesztem.wyjechać musialem zaraz po południu 25 VII,lecz zbiorę relacje od tych,co jeszcze zostali i napiszę obszerną (prawie że godzina po godzinie :lol: ) relację z I Galicyjskich Manewrów Strategów Muszyna 2004.
P.S.Zlot był naprawdę ciekawym przeżyciem,jestem bardzo zadowolony,ze mogłem w nim brać udział,jeśli za rok będzie organizowany,nie zabraknie mnie tam na pewno.
P.S.2Pozdrawiam wszystkich uczestników:
-Artura;
-Grześka;
-Andrzeja;
-Mateusza;
-Waldka;
-Pawła;
-Daniela;
-Pawła;
-Marcina;
-Piotrka.
Dzięki za wszystko chłopaki!Do następnych bojów! :wink:
będziemy o nich pamiętać zawsze,
gdy słońce wstaje i gdy zachodzi"
O Żołnierzach II Wojny Światowej

Gość

Wysłany: Nie 25 Lip, 2004   

Ja za to gram z kumplem i na razie pierzemy się równo
Doszło do boju spotkaniowego pod Hrubieszome pomiędzy 5 Armią rosyjską Plehwego i 4 Armią wiadomo czyją - Auffenberga i jak na razie Honved i Słowacy z VI Korpusu Boroevicia i Wiedeńczycy z II Korpusu Schemuy leją Ruskich ostro.
1 Armia Dankla pobiła 4 Armię Salzy na Lubelszczyźnie rtozbijając dwa korpusy rosyjskie, a 3 Armia Brudermanna wzmocniona do czterech silnych korpusów szykuje się do zadania ciosu 3 Armi Ruzskiego.

Zostaje jeszcze 8 Armia Brusiłowa bez opieki, nie ma się kto biedaczką zająć.

preclo
Kapitan

Wysłany: Pon 26 Lip, 2004   

Panzer napisał/a:
P.S.2Pozdrawiam wszystkich uczestników:
-Artura;
-Grześka;
-Andrzeja;
-Mateusza;
-Waldka;
-Pawła;
-Daniela;
-Pawła;
-Marcina;
-Piotrka.

To nie było z Wami Ojca Redaktora?
Czekam na dalsze relacje :)

A Zulu nie dojechał do Was? Na to przynajmniej wskazywałaby Jego aktywność na forum w weekend.

Pozdrawiam
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Gość

Zulus przegrał bitwę z chorobą i musiał ustąpić jej pola w piatek.

Kosynier
Kapitan *

Zgadza się to co napisał Panzer impreza byłu udana i mam nadzieję iż organizatorowi nie zabraknie sił na następny rok, i może więcej osób przyjedzie. Szkoda że Zulu nie dojechał liczyłem na lekcje pod Tannebergiem, może znajdzie się kiedyś okazja zagarać z kapitanem.

Pozdrawiam wszystkich którzy byli w Muszynie.

dbj
Kapitan *

Wow, już koniec, przynajmniej dla mnie, bo DN i Pablo jeszcze teraz grają w Budapeszt. To był naprawde maraton. W piatek 5 godzin snu w sobote 3 i w niedzielę 5, a cała reszta, z małymi wyjątkami, nad planszą.

Pozdrawiam wszystkich którzy powrócili z Muszyny i tych wielkich nieobecnych, jak np. Kapitan Zulu.

Gość

Serdeczne dzięki, myślę, że na pewno kiedyś zagramy.

Zresztą sam sobie jestem winien, bo w dużej mierze wywołałem swoje choróbsko.
Nie zawsze z wiekiem przybywa rozumu.

dbj
Kapitan *

Zabraknąc sił, mam nadzieje nie zabraknie i za rok będzie kolejna impreza. W między czasie Sekcja Gier Strategicznych Koła Historyków z KUL-u będzie chciała zorganizować coś podobnego, tym razem w Lublinie. Będe trzymał za chłopaków kciuki, a teraz pozdrawiam i czekam kiedy zarejestrują się na forum.

DN
Szeregowy

Wysłany: Czw 29 Lip, 2004   

Usunąłem wszystkie posty związane z "beznadziejnością ankiety". Ataków personalnych i nabijania postów tolarować nie będę.

Pablo
Podporucznik

W sumie racja. Chociaż ja uważam, ze jak prawdziwe ślady czyjejś działalności zostają to też nie jest źle.

Graveland
[Usunięty]

Wiedziałem że tak będzie :P No ale cóz, ja i tak dalej nie jestem za tym, żeby grać na wakacjach (nie chodzi mi o wakacje jako czas wolny to o to jak się gdzieś na te wakacje pojedzie - i żeby nie było że się znowu nie jasno wypowiadam)

Pablo
Podporucznik

Wysłany: Pią 30 Lip, 2004   

Problem nie jest w niejasnych wypowiedziach, ale raczej w braku treści w tychże.
Cytat:
nie chodzi mi o wakacje jako czas wolny to o to jak się gdzieś na te wakacje pojedzie - i żeby nie było że się znowu nie jasno wypowiadam

zresztą ten fragment jest wyjątkowo jasny. :lol:

Graveland
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Lip, 2004   

<jupi> wreszcie zrozumiał :D to trzeba zapisać w kalendarzu :D to będzie nowe święto narodowe :D jednak Bóg gdzieś tam chyba istnieje <lol2> Aż chyba sobie pojade na wakacje gdzieś i pogram w coś jak będzie zryta pogoda :D

Odpowiedz do tematu