Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Guardia] Wakacje i gry

Czy planując urlop/wakacje wybrałbyś miejscowość turystyczną z możliwością rozgrywania w niej gier strategicznych?
tak
75%
 75%  [ 25 ]
tak, jeśli było by to miejsce historyczne
0%
 0%  [ 0 ]
nie
6%
 6%  [ 2 ]
nie łączę wypoczynku z grami
9%
 9%  [ 3 ]
nie wiem
9%
 9%  [ 3 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
dbj
Kapitan *

Wysłany: Pon 31 Maj, 2004   [Guardia] Wakacje i gry

Zbliża się okres wypoczynku, a ja pewnie nigdzie się nie ruszę – praca :( ale zastanawiam się nad możliwością zaproszenia wszystkich chętnych, którzy chcieliby połączyć wyjazd z możliwością gry, do przyjazdu do Muszyny. Miejsc noclegowych mamy dużo i w różnych cenach, górki, blisko Słowacja, a w moim arsenale gier:
B-35 (komplet)
W-39 (komplet)
Waterloo (komplet)
Ardeny
Tannenberg (komplet)
Rok 1920
Ostatnia Wojna Cesarzy
Kreta
Wiedeń
Kircholm
Grunwald
Piotrków (ten w skali batalionu)
Kock
Squad Leader

Na pewno w wakacje będzie kilku graczy z Muszyny, których, na co dzień tu nie ma, można by zorganizować coś większego. Jestem ciekawy waszej opinii na temat połączenia wyjazdów z możliwością spotkania graczy i gry z nimi, stąd ankieta. Może udało by się ustalić jakiś konkretny termin?
Ostatnio zmieniony przez dbj Pią 04 Cze, 2004, w całości zmieniany 1 raz  

Karol3414
Major

Wysłany: Pon 31 Maj, 2004   

Raczej nie planuje jakiegoś urlopu wypoczynkowego, ale myślę że może udało by mi się wlecieć na dzień, noc drugi dzień. Muszę tylko wymyślić argument dla żony, chyba że macie tam jakieś kółko dla znudzonych oglądaniem wyczynów męża na planszy kobiet? Wezmę jąwtedy ze sobą :lol:

PzKpfw II
Major

Wysłany: Pon 31 Maj, 2004   Wakacje i gry

Inicjatywa wydaje się być interesująca,choć u większości z nas zapewne ciężko z kasą i podejrzewam,że jej niedobór może negatywnie odbić się na tym ciekawym pomyśle.Nie wiem co prawda czy dałbym radę,ponieważ również pracuję,ale idea jest ciekawa.W sumie zawsze największym problemem graczy była integracja środowiska (tak mi się przynajmniej wydaje).Jeden Armagedon w roku to niezbyt wiele,dlatego jakieś wspólne spotkania/zjazdy większej ilości graczy połączone z graniem (też :wink: ) mogą pozytywnie wpłynąć na integrację środowiska.

dbj
Kapitan *

Wysłany: Pon 31 Maj, 2004   

Karol3414 napisał/a:
Muszę tylko wymyślić argument dla żony, chyba że macie tam jakieś kółko dla znudzonych oglądaniem wyczynów męża na planszy kobiet? Wezmę jąwtedy ze sobą :lol:

Żonie możesz zaproponować turnus odnowy biologicznej, kąpiele, sauna. jacuzzi.
Swoją drogą moja dziewczyna, w żartach kiedyś wspominała o założeniu takiego klubu :?

Postaram się w miarę szybko dowiedzieć w jakim okresie bedzie najwięcej graczy z Muszyny, albo bede na bierząco informował jak coś zaplanujemy. Każdy bedzie mile widziany. Ja jestem cały czas (chyba że coś mi wypadnie) i też zapraszam do stołu. Jak by ktoś chciał mieć bardziej zorganizowany pobyt, to mogę w tym pomóc.
Możecie się kontaktować na e-maila: pdg1@vp.pl albo gg 2471515
Ostatnio zmieniony przez dbj Wto 08 Cze, 2004, w całości zmieniany 2 razy  

Piechur
St. sierżant

Wysłany: Wto 01 Cze, 2004   

Pomysł świetny, ale ta odległość. Mimo, że moja żona jest bardzo wyrozumiała, to chyba by nie zrozumiała chęci wyjazdu na drugi koniec Polski, w celu stoczenia planszowej bitwy.

Panzer
Chorąży

Wysłany: Czw 03 Cze, 2004   

Czy jest w Muszynie połaczenie kolejowe z Dębicą lub Tarnowem?
P.S.Pozdrawiam
będziemy o nich pamiętać zawsze,
gdy słońce wstaje i gdy zachodzi"
O Żołnierzach II Wojny Światowej

dbj
Kapitan *

Już za czasów Austro-Węgier zbudowano linię kolejową Tarnów - Kosice, która miała przecinać Karpaty i wałaśnie ona biegnie przez Muszynę. Obecnie kursują pociągi osobowe, pośpieszne i nawet jeden expres. PKS do nas też dojeżdża i to nawet z Tarnowa. Więcej PKS-ów jest do Krynicy (10 km od Muszyny) a z niej można dojechać Komunikacją Uzdrowiskową.

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Czw 03 Cze, 2004   ciekawy pomysl

Pomysl wart jest rozwazenia! W jakim terminie mniej wiecej myslales to zorganizowac? Jesli lipiec-sierpien to ja jestem raczej chetny - to moze byc ciekawe :lol:

dbj
Kapitan *

W grę wchodzi lipiec i pierwsza połowa sierpnia. Jak byli by chętni, to mozna by coś fajnetgo zorganizować. Konkretnej daty nie ma, to tak naprawdę zależy od was. Jeżeli nie uda się w większym gronie, to jeżeli ktoś przyjedzie do Muszyny na wakacje czy urlop, będzie miał możliwość zagrania, choćby tylko ze mną i dostęp do gier. Wrzesień też może wchodzić w grę.
Możecie podawać propozycje konkretnego terminu.

dbj
Kapitan *

Chyba, że byłoby wam łatwiej się zdecydować, gdyby była jakaś konkretna data, to może coś bardzo wstepnego: powiedzmy 31.07.2004 (sobota) a czy to bedzie jedna doba czy dwie lub więcej to już zlezy od waszej woli.
Oczywiści jeżeli ktoś miałby jakieś sugestie co do daty to piszcie.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

gdzie można by spać i zjeść śniadanie :)
czy na miejscu czy biegniemy na Górę parkową?

dbj
Kapitan *

Wysłany: Pią 04 Cze, 2004   

Pierwsze dane cenowe:
bilety PKP
Warszawa - Muszyna
Ex: cały 80 zł, ulg 56,36 zł w cenie miejscówka, pociąg na odcinku Tarnów - Muszyna jedzie jak pospieszny - góry - szybciej się nie da
Pos: cały 52,82 zł, ulg 33,28 zł

Kraków - Muszyna
Pos: cały 36,12 zł, ulg 22,76 zł
Ex: Last Minute bilet kupiony na 30 min. przed odjazdem 10 zł

bilety PKS
Warszawa - Muszyna
45 zł

Kraków - Muszyna
PKS Nowy Sącz i Katowice 15 zł
PKS Kraków - 23 zł

dbj
Kapitan *

Podaje link do bazy noclegowej w Muszynie
http://www.muszyna.pl/?id...aad453b86ff94e9
Co do noclegów i ewentualnego wyżywienia, myslę, że będzie to możliwe w budynku w którym bedziemy grać, który to będzie jeszcze nie wiem, rozmowy w toku - nie mylić z programem.
Jeżeli będzieci się decydować na przyjazd, chciałbym wiedzieć jaki standart preferujecie, pokoje z łazienkami, czy bez, jedno-, dwu-, trzyosobowe? A może w śpiworach na podłodze? Łatwiej będzie mi wybrać budynek.

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Pią 04 Cze, 2004   Muszyna

Wstepny termin OK, ale czy nie lepiej przyjechac na piatek po poludniu.
Co do bazy noclegowej- hm...wolalbym lozko ale kaie beda ceny? W najgorszym wypadku spiwor wystarczy :lol:
Nazwa- Samodzielna Grupa Operacyjna "Muszyna", Batalion Obrony Narodowej "Muszyna"- nazwy swojskie a wcale nie sugeruja w co pogramy :wink:

Karol3414
Major

Wczoraj rozmawiałem z żoną na ten temat i może się uda. Dobrze by było gdyby więcej osób przywiozło tam swoje wybranki, moja by się nie nudziła.

dbj
Kapitan *

Jak najbardziej można przyjechać w piątek wieczorem, jak również zostać kilka dni.

Cenowa epopeja - ciąg dalszy:

Jeden z bardziej komfortowych obiektów "Jaga"
Pokoje 2, 3 os. z łazienką i telewizorem
nocleg 48 zł, nocleg + śniadanie 53 zł
Chatki letnie
nocleg 28zł, nocleg + śniadanie 35 zł

"Mimoza"
pokoje 2, 3 os. z łazienką
nocleg 25 zł
możliwość śniadania

inne
pokoje bez łazienek
nocleg 15 zł
bez możliwości wyżywienia

Tak mniej więcej kształtują się ceny. Wynajęcie odpowiedniej sali biorę na siebie, ewentyalnie sponsorów. Można byłoby połączyć imprezę z prezentacją gier i pokazem modeli z okresu II WW, taka atrakcja dla mieszkańców i turystów, na to może sponsorzy by poszli.

Nie widzę problemów, żeby każdy miał lokum w innym miejscu, tu jest wszędzie blisko.
Fakultatywna wycieczka na Słowację, do Starej Lubovni (30 km od Muszyny, zwiedzanie zamku Lubomirskich, ubezpieczenie KL i NW, przewodnik, pół dnia) 30zł
Żony i dziewczyny mile widziane.

Panzer
Chorąży

Panowie,nie będziemy przecież szli na łatwiznę-wybierzemy oczywiście spanie w śpiworach pod gołym niebem nad potokiem nieprawdaż? :)
Ale tak seryjnie-ja się na to piszę.Może WZ przywiózłby nowa Bzurę :?: Przetestowalibyśmy od razu (oczywiście jeśli gra wyjdzie do tej pory)...
P.S.Pozdrawiam

Karol3414
Major

Jeśli to wypali to wszystkich zmierzających na ten konwent mógłby z Ostrowa zabrać samochodem, wyszłoby może taniej i łątwiej niż tramwajem.
Oczywiście tych nacierających od strony Poznania lub Szczecina.

Panzer
Chorąży

Cholerny świat...Sprawdziłem swój harmonogram na wakacje...Mam wyjazd do Anglii od 30 VII do 12 VIII,czy nie dałoby się ustalic terminu spotkania w Muszynie nieco wcześniej lub później?Tym bardziej,że ze mną przyjechałoby ze dwóch,trzech graczy...
P.S.Pozdrawiam

dbj
Kapitan *

Wysłany: Sob 05 Cze, 2004   

Biorąc pod uwagę pytanie Pancera - proponuje alternatywny termin zjazdu: 24.07.2004 (sobota) z możliwością przyjazdu w piatek wieczorem lub wcześniej. Pirwsza propozycja była 31.07.2004 (sobota)
Do 11.06.2004 roku muszę ustalić już ostateczną datę - niezbędne do celów organizacyjnych. Wybiorę ten termin, na który będzie więcej chętnych.
Proszę o wstępne deklaracje przyjazdu, jest to niezbędne do wynajęcia odpowiednio dużej sali.
W poniedziałek (7.06) podam ceny noclegów w ośrodku w którym będziemy grać, jak również ceny w ośrodkach sąsiednich.

Odpowiedz do tematu