Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Colt Hi-Capa 5.1 (WE) - problem z gazem
Autor Wiadomość
DJSign
Kadet

Wysłany: Czw 10 Maj, 2007   Colt Hi-Capa 5.1 (WE) - problem z gazem

Witam

Jakiś miesiąc temu zakupiłem replikę Colt'a Government Hi-Capa 5.1 firmy WE (Wei E Tech). Pistolet jest na prawdę wypasiony, ale po tym miesiącu używania (umiarkowanego - na razie jadę na drugiej butli gazu 1100ml i jakieś może 600-700 kulek wyleciało z lufy ;) ). Szukam forum, na którym znalazłbym kogoś, kto byłby w stanie doradzić mi z problemem. A problem jest następujący: po załadowaniu magazynka kulkami (wchodzi 30 szt) napełniam go gazem i mimo iż powinno wystarczyć gazu na jeszcze jedno załadowanie 30 kulek nie wystarcza go nawet na opróżnienie tej 30-ki :( . Gaz Toy Jack Top z allegro. Hi-Capa z resztą także z allegro, ale kupiona nowa ze sklepu wystawiającego na allegro (fizycznie sklep znajduje się w Częstochowie i zwie się "6mm"). Może ma ktoś pomysł co może być nie tak? Albo jak to naprawić?

Pozdrawiam
DJSign

Pyra
Kapitan

Wysłany: Pią 11 Maj, 2007   

problemy możesz mieć ponieważ z taką firmą się jeszcze nie spotkałem, a ta broń jest kopią broni firmy Tokyo Marui więc może z nią być różnie spróbuj innego gazu, a za ile i gdzie kupiłeś tą broń, podaj linka

DJSign
Kadet

Tak jak w pierwszym poscie pisalem pistolet kupiony został na allegro, ale od firmy, która posiada sklep branżowy w Częstochowie ("6mm"). Na allegro występuje pod nickiem "masterbator". Co do firmy WE (Wei E Tech - to pełna nazwa tej wytwórni) to przecież nie jest to byle badziew - przynajmniej z tego co ja się orientuję (sprawdzałem to przed zakupem) - ponoć są podwykonawcami niektórych części dla modeli replik z Tokio Marui. Kosztowało to cudo sporo (prawie 400 PLN), więc szkoda by było żeby leżało w szafie ;) .

Pozdro
Arek

DJSign
Kadet

Mogę wrzucić fotki. Może to coś pomoże... A ha, raz się przytrafiło że magazynek wypiął się z gniazda w rękojeści i upadł mniej więcej z wysokości 1,5m na betonową posadzkę. Zostało po tym zdarzeniu delikatne zagniecenie na jednym rogu, ale nic nie odpadło, nie ułamało się no i niby dalej wszystko działało względnie dobrze. Dopiero po pewnym czasie coś "klękło". Gaz nigdzie nie uchodzi po załadowaniu z butli - sprawdziłem (specjalnym testerem do kontroli urządzeń gazowych ;) ). Wydaje mi się ze to problem z ilościa porcji podawanej podczas wystrzału - po prostu chyba leci tego za dużo. Nie jestem pewien czy idzie to jakoś wyregulować dlatego to pytanie tutaj na forum. Moze znajdzie się jakiś :magik" z jakąś dobrą radą. :)

kolejne pozdro
Arek

Pyra
Kapitan

tak, daj zdjęcia i link jak masz tego pistoletu
a dostałeś go na gwarancji, bo powinieneś ?? jak tak to zgłoś problemy sprzedawcy
daj więcej szczegółów o pistolecie to ci prędzej coś doradze
podaj jego dane techniczne itp.

DJSign
Kadet

Witka

Posyłam kilka fotek (poniżej) i link:

http://www.allegro.pl/ite...o2_350fps_.html

Na aukcji z podanego linka znajdziesz chyba wystarczające informacje o tej klamce. Jest też na niej kilka dodatkowych fotek. Fotka z numerkiem 5 w nazwie pliku (z tych moich wrzuconych tu fot) pokazuje to lekkie wgniecenie jednego narożnika magazynka. Ostatnia fota to gaz, którego używam. Gwarancji nie dostałem i na razie czekam na odpowiedź, bo zapytałem gościa co z tym mam zrobić. Zobaczymy. Póki co dzięki za chęci pomocy :) .

Pozdrawiam
Arek

DJSign
Kadet

Tu jeszcze podam kilka szczegółów jakie znalazłem na temat tego modelu na innych stronach lub sklepach internetowych. Po pierwsze małe sprostowanie co do pojemności magazynka (na aukcji jest błąd) wchodzi 30+1 kulek a nie 27. Cały szkielet wykonany z wysokociśnieniowo wtryskiwanego stopu. Ponoć niezbyt dobre, niezbyt trwałe rozwiązanie... ale cóż... nie stać mnie na klamkę powyżej 500pln... a i tak podobno nie jest to sły model jak za te pieniądze ;) ... podobno... Używam kulek 0,25 lub nawet jeszcze cięższych - aluminiowych (0,31g). Pistolet doskonale daje sobie z nimi radę... no ale może to też ma jakiś wpływ na ekonomikę gazową?? Nie wiem. Tym razem to już chyba wszystko... A swoją drogą nieźle sobie Lech poradził z Widzewem ostatnio :D ... No i Reksio ze 101-ką na koncie :)

Pozdro ponownie
Arek

Pyra
Kapitan

Wysłany: Sob 12 Maj, 2007   

pierwsze co zrób to zmień gaz !!! (pierwsze widze taki i nie wygląda mi dobrze, kup sobie gaz w naboju), magazynek wypada pewnie przez to wgłębienie, cały pistolet niby wygląda dobrze, ja bym proponował dać go do serwisu, albo do sprawdzenia innemu serwisantowi na stronie (strona zbrojownia.pl oferuje przejżenie modelu i ewentualną naprawe chyba za 10-20 zł, inne strony też)
nie podoba mi się spust, wygląda na dość kruchy tak więc możesz mieć z nim problemy, no i jak wspomniałeś materiał z którego wykonany jest pistolet
jakbyś mógł spytaj sprzedawcy czy możesz żądać zwrotu pieniędzy i oddaj pistolet, jest tyle dobrych gazików do 200 zł

ale to tylko moja rada

P.s

tak, ładny mecz
teraz jade na LEch-Legia

Karol3414
Major

Wysłany: Pią 18 Maj, 2007   

DJSign napisał/a:
Tu jeszcze podam kilka szczegółów jakie znalazłem na temat tego modelu na innych stronach lub sklepach internetowych. Po pierwsze małe sprostowanie co do pojemności magazynka (na aukcji jest błąd) wchodzi 30+1 kulek a nie 27. Cały szkielet wykonany z wysokociśnieniowo wtryskiwanego stopu. Ponoć niezbyt dobre, niezbyt trwałe rozwiązanie... ale cóż... nie stać mnie na klamkę powyżej 500pln... a i tak podobno nie jest to sły model jak za te pieniądze ;) ... podobno... Używam kulek 0,25 lub nawet jeszcze cięższych - aluminiowych (0,31g). Pistolet doskonale daje sobie z nimi radę... no ale może to też ma jakiś wpływ na ekonomikę gazową?? Nie wiem. Tym razem to już chyba wszystko... A swoją drogą nieźle sobie Lech poradził z Widzewem ostatnio :D ... No i Reksio ze 101-ką na koncie :)

Pozdro ponownie
Arek

Z tego co ja się orientuje to masterbator ma w ofercie szmelc, ale może coś lepszego też zaczął sprzedawać. Mówisz dałeś 400,00 ja wolałbym dołożyć i kupić Desert Eagle 50TM Hard Kick z Tokyo Marui za 540 zł.
Gnat jest świetny, ciężki, z fabrycznymi oznaczeniami IMI (TM ma licencje), kopie mocno (ktoś napisał że jak oryginał ale nie potwierdzę bo nigdy nie miałem prawdziwego).
Ja swojego DE kupiłem na Allegro za 300,00. Mam dwa magazynki ale jeden uszkodzony.

Pyra
Kapitan

Wysłany: Pon 21 Maj, 2007   

nie warto oszczędzać na broni, tym bardziej jeśli jest kopią jakiejś uznanej firmy, wtedy wiadomo czego się można mniej więcej spodziewać :wink:

DJSign
Kadet

Wysłany: Pon 21 Maj, 2007   

Witka again... ;)
Zmieniłem gaz na "Blow Back Gas firmy Cyber Gun i jest znacznie lepiej :) . Półtora magazynka mniej więcej można zrzucić na nim. Szczególnie jak zapakować wcześniej magazynek i butlę z gazem do lodówki :D . 40-60 strzałów mniej więcej wychodzi. Póki co większych problemów z nim nie ma.

Pozdrawiam

Pyra
Kapitan

Wysłany: Wto 22 Maj, 2007   

no i widzisz...na gazie też nie warto oszczędzać :D

Odpowiedz do tematu