Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
12 Koncentracja Dywizji i Rosyjskich Korpusów
Autor Wiadomość
Michał Jakubik
Kapral

Wysłany: Czw 28 Gru, 2017   12 Koncentracja Dywizji i Rosyjskich Korpusów

Ostatnio grając zbulwersował mnie przypadek, niestety zgodny z instrukcją.
Przeciwnik zaatakował mnie czterema osłabionymi dywizjami dwu pułkowymi wspieranymi dywizyjną artylerią tych czterech dywizji z hesku obok i dołożył jeszcze dwa stugi.
Z dwóch heksów zebrał 6 modyfikatorów angażując bezpośrednio w walkę 10 poziomów i 4 artylerie.
Normalnie walec, dobrze że nie mógł zaatakować jeszcze jedną dywizją i trzecim stugiem a były w pobliżu.

Postulował by w takich przypadkach max liczba modyfikatorów pochodząca z koncentracji nie była wyższa od liczby pól z których przeprowadzony jest atak.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 19 Sty, 2018   

:) normalnie pech...
a co na to historia, gdzie niemiecka dywizja w pasie przełamania posiadała brygadę lub batalion stug? vide Ardeny

Grisznak
Porucznik

Wysłany: Pią 19 Sty, 2018   

To niejako pokazuje taktyczną wyższość Niemców, którzy mieli to do perfekcji ograne i górowali tu nad innymi. Acz takie numery zwykle wychodzą tylko na początku rozgrywki (gdy mamy swobodę ataku) lub na sam jej koniec (gdy wróg jest już pobity).
Niemniej, pomysł ograniczenia ilości modyfikatorów z koncentracji do ilości heksów ma sens.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Radosław Kotowski
Podporucznik

Wysłany: Sob 20 Sty, 2018   

Widzę że kolega grał w Moskwę 1941. Myślę że modyfikator za koncentrację miał wymusić na graczu niemieckim trzymanie dywizji razem. Żeby poszczególne pułki nie bieały samopas po całej linii frontu.

Michał Jakubik
Kapral

Wysłany: Sob 20 Sty, 2018   

Gra gra w Moskwę i chyba dostaje baty.
Co do modyfikatorów z powyższego przypadku proponował bym jedynie dwa z czterech modyfikatorów tytułem koncentracji.

Grisznak
Porucznik

Wysłany: Nie 21 Sty, 2018   

Ja grając w Moskwę w drugim scenariuszu dałem Niemcom modyfikator -1 do ataków za zmianę pogody. I gra od razu wyglądała inaczej.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Odpowiedz do tematu