Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Werbunek do rozgrywki we WRZESIEŃ 1939 w X lub XI 2004!
Autor Wiadomość
podchorąży Brock
Podporucznik

Wysłany: Pon 18 Paź, 2004   Werbunek do rozgrywki we WRZESIEŃ 1939 w X lub XI 2004!

Hej, zamierzam zorganizować rozgrywkę we WRZESIEŃ 1939 w Siedlcach! Najprawdopodobniej 23 lub 30 października. W zależności od liczby chętnych gra będzie się toczyła na danej liczbie map. Do wzięcia są:
SGO Narew i Armia Modlin
Armia Poznań i Armia Pomorze (choć te jednostki preferuję ja)
Armia Łódź i Armia Prusy
po stronie polskiej
oraz
3 Armia
4 Armia
8 Armia
10 Armia
po stronie niemieckiej
Każdy kto się zadeklaruje na pewno nie będzie pominięty w podziale; ja martwię się o wszystko, Wy tylko przyjeżdżacie w sobotę rano i gramy do upadłego.

Gość

Wysłany: Pon 18 Paź, 2004   

We wrześniu najprawdopodobniej nie dam rady przyjechać :( Jeśli coś się zmieni, to napiszę
Jakby co, to wziąłbym Armię ,,Modlin'', albo SGO ,,Narew'' :) a jak nie, to cokolwiek polskiego.

Gladky
Kapitan

Wysłany: Pon 18 Paź, 2004   

Jestem nieustannie za zorganizowaniem rozgrywki we W39, więc czekam tylko kiedy coś poważnego się zorganizuje...

Jeśli chodzi o rozgrywkę siedlecką, to preferowałbym stronę polską /Artur, dwie armie na jednego zawodnika to za dużo - bardzo spowolni to rozgrywkę, więc lepiej zagrać na mniejszej mapie, ale podzielić siły tak by jeden zawodnik miał maksymalnie 1 Związek operacyjny/, ale jeśli będzie trzeba to zagram tez niemcami.

Natomiast co do Lublina to wszytko przed nami, w środe spotkanie Koła Historyków i Sekcji Strategów i myślę, że tam coś ustalimy odnośnie tego czy? i jak? najlepiuej zorganizować manewry.

Czekam na dalsze informacje od Artka - dla mnie optymalny termin 29/30/31.10 ewentualnie jeszcez moze być 1-2 listopad

Pozdrawiam

podchorąży Brock
Podporucznik

Wysłany: Wto 19 Paź, 2004   

Chwilowo i tak muszę zmienić hipotetyczny termin tej gry na 30/31 X.
Zagrać należałoby chyba na mapach Bzury, Piotrkowa i Pomorza (po 2-3 graczy z każdej strony).
Ostatnio zmieniony przez podchorąży Brock Sob 23 Paź, 2004, w całości zmieniany 1 raz  

Gladky
Kapitan

Wysłany: Śro 20 Paź, 2004   

Artuirze mam dobre wieści
Na 29/30/1 przyjedziemy calą sekcją gier strategicznych
min 3 osoby więc możesz na nas liczyć w Siedlcach.Może będzie nas więcej

A może by tak zrobić małe zawody????
Lublin na resztę????

Pozdrawiam i czekam na dokładne wieści, najlepiej na priva.

podchorąży Brock
Podporucznik

Wysłany: Czw 21 Paź, 2004   

Jeśli jesteś, Gladky, absolutnie pewny tego co piszesz, to już od środy zabrałbym się za organizowanie. Tym niemniej potrzeba by gdzieś tak po 3-4 osoby z każdej strony, chyba, że ograniczamy nasz teatr działań. Jeśli macie jakieś sugestie to jestem otwarty. Jeszcze nie wiem co z resztą ludzi, ale jeśli jest Was w Lublinie faktycznie aż tylu, to ten problem raczej nie będzie wielki.
A dla relaxu zapytam: kim preferujecie grę? Macie jakieś ciekawe doświadczenia?

Gladky
Kapitan

Wysłany: Czw 21 Paź, 2004   

Doswiadczenia maja tylko niektorzy z nas /tak polowa, tzn Motyl, Grigor, ja i ew. Marcin/, mamy też tegorocznych nowicjuszy, ktorzy jeszcze nie wiem co pokażą - a jutro na pewno coś będą musieli.

Myślę, że preferowaną stroną konfliktu byłaby Armia Polska, ale jeśli wszyscy będą chcieli inaczej, to się podporządkujemy.
Z Lublina na pewno ktoś przyjedzie /na dzień dzisiejszy liczba ta waha się między 2-5/. Jeśli będzie nas duzo to możemy poszerzyć pas działań, jeśli mało odwrotnie.
To wszystko wyjdzie w praniu.

Powiedz jak wyglądałyby koszty i ewentualny nocleg??

podchorąży Brock
Podporucznik

Wysłany: Sob 23 Paź, 2004   

Koszty - tego jeszcze nie wiem dokładnie, ale mogę Was zapewnić, że nie będą wysokie. Oprócz przejazdu, myślę, że jeśli zrzucimy się po 10, no góra 20 złotych, na ciepłe zaprowiantowanie, to może być aż nadto. Z noclegiem to zależy od liczby przyjeżdżających, ale radzę zabrać śpiwory (albo karimaty) i być przygotowanym na małe niedogodności.
Jeśli chodzi o grę, to wciąż się zastanawiam, co z tym fantem zrobić.
Jeśli graczy będzie 6-7 to można zaryzykować Piotrków-Bzura-Pomorze-Góry Świętokrzyskie(i może NAWET Mławę). Jęsli zaś będzie nas od 4 do 6 to chyba lepiej zagrać Pomorze-Bzura-Mława-Suwalszczyzna z uwzględnieniem udziału Armii "Poznań".
He, he żeby było ciekawiej to Wy, którzy przyjeżdżacie z Lublina nie powinniście wszyscy grać po jednej stronie, bo jeśli jesteście zgrani, to gra może utracić płynność.
Ja chyba najbardziej chcę grać Armią "Pomorze", ale to nie jest przesądzone.

podchorąży Brock
Podporucznik

Wysłany: Pon 25 Paź, 2004   

Miło by było, gdybyście napisali z Lublina gdzieś tak w czwartek ilu Was na pewno przyjedzie (mam nadzieję, że przynajmniej 3)

podchorąży Brock
Podporucznik

Ten post kieruję do wszystkich, którzy nie są z Lublina, a są zainteresowani dołączeniem do rozgrywki w Siedlcach. To już prawie ostatnia szansa, żeby się zgłosić, ponieważ jeśli w czwartek (w ostateczności piątek), tj. 28 X nie będę znał liczby przyjeżdżających, to mogę mieć problemy z organizacją. Tak więc proszę o zrozumienie - deklarowanie się (albo wycofywanie) w ostatniej chwili to wielki kłopot dla organizatora.

Ostateczna data to 30/31 X.

Gladky
Kapitan

A ilu aktualnie jest zgłoszonych chętnych????
To chyba dosyć istotne...

Gość

Artur Wodzyński napisał/a:
Ten post kieruję do wszystkich, którzy nie są z Lublina, a są zainteresowani dołączeniem do rozgrywki w Siedlcach. To już prawie ostatnia szansa, żeby się zgłosić, ponieważ jeśli w czwartek (w ostateczności piątek), tj. 28 X nie będę znał liczby przyjeżdżających, to mogę mieć problemy z organizacją. Tak więc proszę o zrozumienie - deklarowanie się (albo wycofywanie) w ostatniej chwili to wielki kłopot dla organizatora.

Ostateczna data to 30/31 X.

Niestety, ja odpadam :(

podchorąży Brock
Podporucznik

Wysłany: Wto 26 Paź, 2004   

Ilu jest zgłoszonych? Wiesz Gladky, ja tu nie chcę organizować jakiegoś totalnie uporządkowanego zjazdu, na którym wszystko będzie z góry wyliczone itp. W głównej mierze opieram się na Was z Lublina, może jeszcze ktoś się trafi, np. Espada albo Maschadow, bo z Nimi już wcześniej o tym gadałem.

Gladky
Kapitan

Wysłany: Wto 26 Paź, 2004   

Ale Artur, powiedz mi orientacyjnie...
Bo wiesz, nas z Lubline będzie prawdopodobnie dwóch - najbardziej doświadczonych /Motyl i ja/, bo reszta chłopaków jedzie na święta do domu...
Espada i Maschadow i Ty to daje 5, a w pięciu to my całego frontu północnego w życiu nie zagramy /chyba 1-2 plansze/

Dlatego proszę o jakąś przyblizoną liczbę - przy tylu graczach to najlepszy byłby chyba Piotrków z rozszerzeniami.
Pozdsrawiam i czekam na wieści.

podchorąży Brock
Podporucznik

Wysłany: Śro 27 Paź, 2004   

Niestety Gladky, ale myślałem, że będzie Was z Lublina trochę więcej, zresztą pisałeś, że min to 3 osoby. Espada i Maschadow, jak napisałem MOŻE będą, ale może też ich, co jest prawdopodobniejsze, NIE BYĆ.
Tak więc ten termin w wyniku samorzutnej eliminacji musi odpaść.
Póki co więc 30/31 jednak nic niestety nie jestem w stanie zorganizować. Graczy jest po prostu za mało, żeby to miało sens.

Gladky
Kapitan

Wysłany: Śro 27 Paź, 2004   

Skoro tak to nie przyjeżdzamy z Motylem do Siedlec, a przynajmniej nie w ten weekend...
Może Ty wpadniesz do Lublina????
Jak byś miał czas grać w piątek/sobotę to myślę, że coś się wykombinuje...
A jeśli chodzi o manewry w Siedlcach, to czy sprawa jest aktualna, powiedzmy za tydzień, czy to już definitywnie koniec imprezy????

Pozdrawiam i czekam na wieści

Maschadow
St. sierżant

Wysłany: Czw 28 Paź, 2004   

Ten weekend odpada, następny mam wolny.

podchorąży Brock
Podporucznik

Wysłany: Pią 29 Paź, 2004   

do Lublina nie mam szans przyjechać, za dużo spraw mam na głowie na ten weekend. Co do Siedlec to jeszcze nie wiem - jak już zdążyłem wywnioskować - minimum do gry to 6 osób. Zobaczymy, czy się tyle zbierze.
Ilu Was z Lublina mogłoby przyjechać za tydzień w sobotę?
Jeśli będzie Was choć trzech, doliczymy do tego jeszcze Maschadowa, mnie, i może Simbę, albo jeszcze kogo innego, to wtedy wszystko będzie pięknie i sobie pogramy.

Gladky
Kapitan

Wysłany: Nie 31 Paź, 2004   

Czy jest nowy termin manewrów w Siedlcach????

podchorąży Brock
Podporucznik

Wysłany: Wto 02 Lis, 2004   

No tak. Przewidywałem, że 30/31 X to raczej ostateczny termin. Praktycznie wszystkie weekendy listopada mam już zajęte z mniej lub bardziej niezależnych ode mnie przyczyn. Obawiam się, że realizację mojego pomysłu organizacji gry w Siedlcach należy odłożyć na bliżej nieokreślony termin, wątpię aby to było w tym roku. :(

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi