Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zjazd Miłośników Planszowych Gier Strategicznych
Autor Wiadomość
Lukasz7979
Plutonowy

Wysłany: Śro 06 Paź, 2004   Zjazd Miłośników Planszowych Gier Strategicznych

Brzmi dumnie, prawda :)

Planuję zorganizowanie czegoś w tym stylu W Przemyślu.
Mam takie małe marzenie - ażeby rozgrywkę (~ki) rozegrać na terenie jednego z fortów. To byłby klimat.

Przemysl wciąż jest miastem "militarnym", mógłbym się więc zorientować jakie są mozliwości współpracy z wojskiem. Oczywiście bardziej prawdopodobne są rozgrywki w zwykłej sali np. Klubie Garnizonowym albo w MDK.

Byłaby okazja pozwiedzać forty (może nawet jakieś ognisko integracyjne w okolicy fortów po rozgrywce).

Termin który chciałbym zaproponować to marzec 2005r.

Piszcie, co sądzicie o pomyśle, jakie Wy macie dodatkowe propozycje związane z powyższą imprezą, czy data marcowa Wam odpowiada.

Co do zakwaterowania, to są dostepne domki letniskowe - 2-osobowe w cenie 33 zł, większe są również. Pomyslę jeszcze nad innymi formami zakwaterowania (no, chyba że ktos bardzo by chciał zamieszkać w hotelu to prosze bardzo). 2 dniowa długość imprezy byłaby myslę odpowiednia - sob- nie. Dla graczy którzy zameldowaliby się wcześniej - przedbiegi w piątek.

Czekam na Wasze opinie.

Gość

Wysłany: Śro 06 Paź, 2004   

Ja się piszę Panie Szeregowy obowiązkowo.

Można porozmawiać z Panem Idzikowskim, który zawiaduje Fortem VIII Łętownia - myślę, że rozpropagowalibyśmy to, co robi, a on pewnie by sie zgodził na udostępnienie pomieszczeń w koszarach fortowych.

Oczywiście gralibyśmy w "Galicję 1914", bo to byłoby najbardziej klimatyczne. :wink:

Proponowałbym, swoim zwyczajem, nawet nazwę zjazdu:

... (tu numer) Galicyjskie Przemyskie Manewry Strategów.

dbj
Kapitan *

Wysłany: Czw 07 Paź, 2004   

Zulu von Auffenberg napisał/a:

Trzymając się ustalonych wzorców powinno być:
II Galicyjskie Manewry Strategów - Przemyśl 2005

Gość

dbj napisał/a:
Zulu von Auffenberg napisał/a:

Trzymając się ustalonych wzorców powinno być:
II Galicyjskie Manewry Strategów - Przemyśl 2005

W sumie racja, tylko jak na razie nie wiadomo, czy aby na pewno II.

Lukasz7979
Plutonowy

Tak tez sądziłem, poza tym będzie juz trochę cieplej (mam nadzieję), więc może juz tak leń nie będzie trzymał (w końcu to dla niektórych koniec Polski). To czy impreza będzie zorganizowana, zależy od Was. Jeżeli zgłoszą się chętni - to na pewno bedzie, jeżeli będzie nas kilka osób, to zapewne ograniczymy się do nieco. Na pewno jednak coś będzie.
Możnaby równiez rozważyć beta-testy gry/ scenariusza b35 przygotowywanej przez mojego przemyskiego "przeciwnika" - operacja "Cobra". Jednostki i ich rozłożenie historyczne. VII 1944, Francja, St.Lo, Argentan. To w co będziemy grac jest kwestią umowną i zapewne będzie poddane dyskusji na forum.

Pan P.
Kapitan

Wysłany: Pon 11 Paź, 2004   

Kurcze, fajna idea :) a marzec 2005 powinien mi pasowac

Panzerfan
Chorąży

Wysłany: Pon 18 Paź, 2004   

Lukasz7979 napisał/a:
Tak tez sądziłem, poza tym będzie juz trochę cieplej (mam nadzieję), więc może juz tak leń nie będzie trzymał (w końcu to dla niektórych koniec Polski). To czy impreza będzie zorganizowana, zależy od Was. Jeżeli zgłoszą się chętni - to na pewno bedzie, jeżeli będzie nas kilka osób, to zapewne ograniczymy się do nieco. Na pewno jednak coś będzie.
Możnaby równiez rozważyć beta-testy gry/ scenariusza b35 przygotowywanej przez mojego przemyskiego "przeciwnika" - operacja "Cobra". Jednostki i ich rozłożenie historyczne. VII 1944, Francja, St.Lo, Argentan. To w co będziemy grac jest kwestią umowną i zapewne będzie poddane dyskusji na forum.

Co sie tyczy wersji beta "Cobra 1944" to obejmuje scenariusze:
1. "Wyłom" - pas działania brytyjskiej 7 DPanc i kontratakującej DPanc "LEHR" w czerwcu 1944
2. "St.Lo" - atak amerykańskiej 1 Armii na miasto St. Lo od 10 do 17 lipca
3. "Cobra" - scenariusz częściowy (tylko 1 Armia) lub pełny wraz z XXX korpusem brytyjskim
czekam na opinie, czy gra jest warta swieczki i mam jak by co ja przygotować na (ewentualne) manewry.

Odpowiedz do tematu